Telefon
90 216 687 0810
E-Posta
ipyd@ipyd.org
Davranış Değişikliği için Motivasyon Üretme Aracı: “OYUNLAŞTIRMA”

Yönetimde Farklı Yaklaşımlar İlgi Grubu
DAVRANIŞ DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN MOTİVASYON ÜRETME ARACI: “OYUNLAŞTIRMA”

Değerli Üyelerimiz ve İlgililer,

İstanbul Proje Yönetim Derneği olarak "Yönetimde Farklı Yaklaşımlar" ilgi grubumuzun 3. etkinliğini bu ay BrandNewGame Turkey'nin oyunlaştırma tasarımcısı Alper Berber'in katkılarıyla "Oyunlaştırma" üzerine gerçekleştireceğiz.

Oyun öğeleri ve oyun tasarım süreçlerinin, insanları kendilerinden istenen davranışları sergilemeleri için motive edecek şekilde oyun olmayan alanlarda kullanılmasına “oyunlaştırma” denir.

Biz bu motivasyon unsurlarını satış ekiplerinin performansını yükseltmekte, müşterilerin bağlılığını artırmakta, eğitim ve öğretimde, müşterilerin ve çalışanların istenilen davranışları sergilemesinde vs. kullanmaktayız. Newzoo’nun 2019 Global Games Market Report çalışmasına göre dünyadaki mevcut dijital oyun oynayan 2.5 milyar insan bulunmakta. Limelight Networks’un THE STATE OF ONLINE GAMING – 2019 çalışmasına göre bir oyuncu haftada ortalama 7.11 saatin oyunlarda geçirmekte. Bu durum 1.3 milyondan fazla insan ömrünün bir yılda oyunlarda harcanması anlamına gelmekte.

Nasıl bir motivasyon kaynağı var ki insanlar bu kadar zamanını oyunlarda geçiriyor? Peki oyunların sağladığı motivasyonu iş hayatımızda kullansak nasıl olur?

Bu etkinliğimizde bir oyunlaştırma tasarımı yaparken başlangıçtan sona hangi evrelerden geçildiği ve her evrede hangi soruların sorulduğu katılımcılara deneyimletilecek. Konuya ilgi duyan tüm üyelerimizi ve misafirlerini bekliyoruz.

Saygılarımızla,

İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD)

Konu : Davranış Değişikliği için Motivasyon Üretme Aracı:  "OYUNLAŞTIRMA"
Tarih  : 8 Ocak 2020 Çarşamba, 19:00 – 21:30
Adres : Türkiye Tasarım Vakfı ( Kuzguncuk İskelesi Üst Katı
Konuşmacı : Alper Berber (Oyunlaştırma Tasarımcısı)

Ocak 2020

8

Kayıt Formu
* Etkinlik ücretsizdir. Katılım için lütfen formu doldurunuz.
* Etkinliğimize aidat borcu olmayan IPYD üyeleri katılabilir. Dernek üyesi olmayan kişiler için 2 katılım sonrası üyelik şartı aranacaktır.
Website
Facebook
Twitter
Link
LinkedIn

Detay için tıklayın.
İSTANBUL PROJE YÖNETİM DERNEĞİ
PlazaCubes İçerenköy mah. Umut sok. AND Plaza No : 10-12 Kat 16 (11-AAP) Ataşehir / İstanbul

ipyd@ipyd.org

90 216 687 0810 / Faks:90 216 570 1902

İstanbul Proje Yönetimi Derneği © 2018 | tüm hakları saklıdır.