Telefon
90 216 225 8338
E-Posta
ipyd@ipyd.org
Proje Yönetiminde Temel Kavram ve Metodolojiler

Değerli Üyelerimiz ve Değerli İlgililer,

 

İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD) olarak üyelerimizin sahip oldukları yetkinlikleri geliştirmek ve zenginleştirmek  amacıyla yürütmekte olduğumuz Profesyonel Gelişim Programı kapsamında Istanbul ve Ankara'da değerli eğitmen ve konuşmacılar tarafından başarı ile gerçekleştirdiğimiz seminerlerimize devam ediyoruz.

 

Sn. İlhami Akkum tarafından 2 Aralık 2017  Cumartesi günü ücretsiz olarak Istanbul’da düzenlenecek Proje Yönetimi semineri için kayıtlarımız alınmaya başlamış bulunmaktadır. 

 

 

Seminer: Proje Yönetiminde Temel Kavram ve Metodolojiler

Konuşmacı: İlhami Akkum

Tarih: 2 Aralık 2017 Cumartesi, 9:30 – 13:00

Yer: PLATO AKADEMİ - Nuhkuyusu cad. no:54  Altunizade/Üsküdar / www.platoakademi.com

 

SEMİNER İÇERİĞİ

 

Proje, Program, Portföy tanımları

 

Projeler vs. Operasyonlar

 

Proje Yönetimi tanımı

 

Projelerde başarısızlık nedenleri

 

Proje başarı faktörleri

 

Proje yönetiminin organizasyonel faydaları

 

Proje Yöneticisi rolü ve sorumluluk alanları

 

Projelerde paydaşlar

 

Proje kısıt üçgeni

 

Proje yönetimi metodolojisi

 

Proje yaşam döngüsü

 

Proje Yönetimi vs. Program Yönetimi

 

Proje Portfolyo Yönetimi (PPM)

 

 

HEDEF KATILIMCI PROFİLİ

 

-- Proje yöneticileri, proje yönetimine ilgi duyanlar

 

EĞİTMEN ÖZ GEÇMİŞİ

 

İlhami Akkum

 

İlhami Akkum kariyerine 1984 yılında Suudi Arabistan’da inşaat taahhüt sektöründe başladı. Pegel Arabia, Topsit A.Ş./Nejat Sönmez Taahhüt Firmasında, Kumagai Gumi bünyesinde Çırağan Sarayı Projesinde, Acer Mühendislik ve Müşavirlik şirketinin Glaxo Gebze ve Hızlı Tramvay Projelerinde çalıştı. Gayrimenkul kariyerine Koray Yapının Casaba Projesiyle başladı.Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Finans Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığında Müdür, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak çalıştı. TAIB Yatırım Bankasında Gayrimenkul Yatırımlarından sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2016 yılı Eylül ayında OMURGA’ya Emlak Yatırımları Direktörü olarak katıldı.Boğaziçi Üniversitesinden Lisans, İTÜ’den Yüksek Lisans derecelerine sahip olan İnşaat Y. Mühendisi İlhami Akkum İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans Programı kısmi zamanlı Öğretim Görevlisidir. Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Üyesi ve Project Management Institute Proje Yönetimi Profesyoneli olup muhtelif sektörel toplantılarda moderatör ve panelistlik yapmaktadır.

 

 

SEMİNERLERE KATILIM KOŞULLARI

 

-- Seminereler İPYD üyeleri ve İPYD üyeleri dışındaki tüm ilgililere açıktır ve katılım ücretsizdir.

-- Katılım için sınırlı sayıda yer bulunduğundan, başvuru sırasına göre kayıt yapılacaktır. Bununla birlikte üye ödenti borcu olmayan İPYD üyelerine öncelik hakkı verilecektir. İPYD üyelik koşulları ile ilgili detaylı bilgilere takip eden bağlantılardan erişebilirsiniz. BİREYSEL ÜYELİK http://bit.ly/1aNimr2 T ÜZEL ÜYELİK http://bit.ly/1hNrIZd 

-- İPYD seminere yeterli katılım olmaması durumunda, seminerleri iptal etme ve tarihini/yerini değiştirme hakkını saklı tutar. Bu gibi durumlarda erteleme bilgisi ön kayıt yaptıranlara seminer tarihinden önce bildirilir.

-- Kayıt için son tarih 1 Aralık Cuma 2017 saat 18:00 e kadardır.

 

Kayıt için; 

https://docs.google.com/forms/d/1tKForJmSHA2ZxRiwWNSE2h_ZazXgnGGQmlmJ6AJ9yzo/edit?ts=5a132097

 

 

 

 

Saygılarımızla,

İstanbul Proje Yönetim Derneği

İSTANBUL PROJE YÖNETİM DERNEĞİ
Workinton Kozyatağı AND Binası İçerenköy Mahallesi Umut Sokak No: 10/12 E-5 Yanyol Üzeri Kozyatağı / Ataşehir / İstanbul

ipyd@ipyd.org 90 216 225 8338

İstanbul Proje Yönetimi Derneği © 2018 | tüm hakları saklıdır.